Aktuality

V Ústí nad Labem se konala celostátní konference STUDENTLAB

Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická v Ústí nad Labem uspořádala 25. ročník celostátní konference zdravotních laborantů a laboratorních asistentů s mezinárodní účastí. Letošní ročník konference se uskutečnil v prostorách Vzdělávacího institutu v ústecké Masarykově nemocnici. Kromě zástupců zdravotnických škol z České republiky se konference aktivně účastnily i žákyně slovenské zdravotnické školy z Trenčína.

V úvodu promluvil předseda výboru pro zdravotnictví Milan Rychtařík. Mezi dalšími významnými hosty byla hlavní sestra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Soňa Brabcová spolu se svojí zástupkyní Ladou Merunkovou.

Program konference byl sestaven z žákovských přednášek se zaměřením na odborná témata související s činností zdravotních laborantů a laboratorních asistentů. Prezentace byly hodnoceny odbornou komisí, sestavenou z odborníků pracujících v klinických laboratořích. Kromě této odborné poroty vystoupení hodnotila i žákovská porota, složená ze zástupců zúčastněných zdravotnických škol. Na závěr byly vyhlášeny tři nejlepší přednášky podle počtu získaných bodů.

První místo obsadila Barbora Víchová z ostravské zdravotnické školy s přednáškou „Odmítání očkování“. Zároveň získala i první cenu od žákovské poroty.

Druhé místo za přednášku „Hemokultury“ získala Barbora Šulcová, žákyně zdravotnické školy v Praze, Alšovo nábřeží.

Na třetím místě se umístily Tereza Počinková a Eliška Vosahlová, žákyně z Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední školy zdravotnické v Ústí nad Labem, s přednáškou „Smrtící mozkožrout“.

Připravila: Zdeňka Štulcová, vedoucí oboru LA a DZL Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední školy zdravotnické v Ústí nad Labem